rareoldprints.com
Home
About
Search

William Camden County Maps

17


Hertfordiae Comitatus A. cat: tifuclanis olim inhabitatus.
Ref: P/10620
Region: Hertfordshire
Type: Copper
Cartographer: Norden J
Engraver: Kip W
Date: 1607

Dorcestriae Comitatus Vulgo Dorsett
Ref: P/13852
Region: Dorset
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W
Date: 1607

Dorcestriae Comitatus Vulgo Dorsett
Ref: P/13860
Region: Dorset
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W
Date: 1607

Cestriae
Ref: P/934
Region: Cheshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Hole W
Date: 1610

Wiltoniae Comitatus herbida planicic nobilis vulgo will shire pars olim Belgarum.
Ref: P/8034
Region: Wiltshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W
Date: 1610

Not for sale
Radnor comitatus quem silvres
Ref: P/11081
Region: Radnorshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W
Date: 1610

Glamorgan Comitatus, qui olim par Silurum
Ref: P/13496
Region: Glamorganshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Hole W
Date: 1610

Dorcestriae Comitatus Vulgo Dorsett
Ref: P/1415
Region: Dorset
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W
Date: 1637

No longer available
Wiltoniae Comitatus herbida planicic nobilis vulgo will shire pars olim Belgarum.
Ref: P/4726
Region: Wiltshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W
Date: 1637

Not for sale
Salopiae Comitatus Quem Corna: UII olim incolurunt des:criptio
Ref: P/5484
Region: Shropshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Hole W
Date: 1637

Warwici Comitatus a cornauus olim inhabitatus
Ref: P/11952
Region: Warwickshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W
Date: 1637

Caernarvo Comitatus pars olim Ordovicum
Ref: P/17010
Region: Carnarvonshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Hole W
Date: 1637

Northamptoniae Comitatus Descriptio in quo Coritani Olim Insederunt
Ref: P/6330
Region: Northamptonshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W

Glocestriae Comitatus olim Dobunorum
Ref: P/10491
Region: Gloucestershire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Hole W

Wigorniensis Comitatus Sabrinae
Ref: P/15854
Region: Worcestershire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Hole W

Wiltoniae Comitatus herbida planicic nobilis vulgo will shire pars olim Belgarum.
Ref: P/15855
Region: Wiltshire
Type: Copper
Cartographer: Saxton C
Engraver: Kip W

Not for sale
Monumethensis, Comitatus Quem Olim Incoluerunt Silures
Ref: P/18123
Region: Monmouthshire
Type: Chromo-lithograph
Cartographer: Saxton C
Engraver: Hole W

County Map Series
103
1575
1590
1593
1599
1602
1605
1607
1611
1612
1626
1635
1635
1643
1645
1648
1668
1673
1675
1676
1676
1676
1689
1694
1695
1701
1717
1720
1724
1732
1741
1743
1744
1744
1746
1748
1748
1749
1749
1749
1751
1754
1755
1757
1759
1763
1764
1765
1765
1767
1769
1779
1782
1784
1785
1786
1787
1789
1789
1790
1791
1801
1801
1801
1802
1803
1803
1804
1806
1806
1807
1809
1811
1812
1812
1812
1813
1816
1817
1817
1819
1820
1820
1821
1822
1822
1823
1825
1829
1830
1830
1830
1831
1832
1832
1832
1833
1833
1834
1835
1835
1838
1841
1842
Christopher Saxton
William Bowes (cards) 1
John Norden
Pieter van den Keere
William Smith
William Bowes (cards) 2
William Camden
John Speed
Michael Drayton
John Bill
Jacob van Langeren
Jan Jansson
Thomas Jenner
Jan Blaeu
Keere-Mercator
Richard Blome (smaller)
Richard Blome (larger)
John Overton
William Redmayne (cards)
John Seller (large)
Robert Morden (cards)
Philip Lea
John Seller (small)
Robert Morden (larger)
Robert Morden (smaller)
John Lenthall (cards)
Bowen and Owen
Herman Moll
Richard William Seale
Thomas Badeslade
John Cowley
Seale-Hinton
John Rocque
Samuel Simpson
Thomas Osborne
Kitchin and Jefferys
Kitchin-Exshaw
Emanuel Bowen (large)
George Bickham
Thomas Kitchin (1st small)
Bowen-Hinton
Emanuel Bowen (small)
Pieter Meijer
John Gibson
Thomas Kitchin (2nd small)
Emanuel Bowen (Royal)
John Gibson (larger)
Joseph Ellis
E and T Bowen
Thomas Kitchin (pocket)
Antonio Zatta
John Lodge
Alexander Hogg
John Harrison
William Tunnicliff
John Cary (1st medium)
John Cary (1st small)
John Cary (1st large)
John Aiken
Benjamin Baker
John Wilkes
Charles Smith
John Cary (2nd large)
Charles Cooke
R Butters
John Luffman
Cole and Roper
John Cary (2nd small)
Lysons
Benjamin Pitts Capper
John Cary (2nd medium)
Joseph Allen
Samuel J. Neele
James Wallis (smaller)
James Wallis (larger)
Robert Rowe
Thomas Dix
Edward Langley
C and J Greenwood (larger)
Neele and Son
W H Reid
Samuel Leigh
Robert Miller
William Robert Gardner
John Cary (3rd small)
Aristide Michel Perrot
William Ebden
C and J Greenwood (smaller)
T Laurie Murray
Sidney Hall
Henry Teesdale
Samuel Lewis
Robert Kearsley Dawson
William Cobbett
Nichols and Son
Archibald Fullarton
Joshua Archer
Thomas Moule
R Creighton
John and Charles Walker
James Pigot
James Pigot (smaller)
John Archer
3
0
0
8
0
0
15
22
1
1
1
10
2
12
2
7
11
1
0
1
1
0
16
33
14
0
22
9
0
9
2
1
8
2
6
3
0
11
8
15
3
5
9
2
5
6
0
4
5
3
1
4
10
2
0
8
4
3
2
5
1
3
11
6
1
3
20
8
1
6
5
2
0
15
42
10
4
7
2
2
2
5
3
2
2
5
6
7
2
11
4
9
3
5
2
12
54
56
3
5
29
0
0


.